Diyarbakır Tunceli Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi

Diyarbakır Tunceli arası kaç km, Diyarbakır Tunceli arası kaç saat, Diyarbakır Tunceli Uçakla Kaç Saat?, Diyarbakır Tunceli Otobüsle Kaç Saat?, Diyarbakır Tunceli Arası Arabam Ne Kadar Yakar?, Diyarbakır Tunceli Arası Arabam Kaç Yakar? ile Diyarbakır Tunceli arası yol tarifi bilgilerine sayfamızda ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır - Tunceli Arası

Araba Süresi: 3 Saat 20 Dakika 
Araba Mesafesi: 222 kilometre 
Uçuş Mesafesi: 45 Dakika 
Otobüs Mesafesi: 222 kilometre 
Otobüs Süresi: 4 Saat 
Yürüme Mesafesi: 47 Saat - 198 km 
Otobüs Sefer Sayısı: 1 

Diyarbakır Tunceli Arası Kaç Km?

Diyarbakır - Tunceli arası 222 kilometre'dir.


Diyarbakır Tunceli Arabayla Kaç Saat?

Diyarbakır Tunceli arası araba ile 3 Saat 20 Dakika sürer.

Kendi araçınız ile yapacağınız yolculuk esnasında sizlere bağlı olarak dinlenme ve yol durumlarına göre bu durum değişmektedir.


Diyarbakır Tunceli Arası Arabam Kaç Yakar?

Diyarbakır Tunceli arası aracınızın tahmini yakıt tutarı.

Benzinli bir araç kullanıyorsanız 222 kilometre mesafede 14.4 Litre yakıt tüketirsiniz. Size maliyeti de 549 TL olur.

Dizel bir aracınız varsa 12.2 Litre yakıt tüketimi yaparsınız. Yakıt maliyeti ise 477 TL olur.

LPG takılı bir araçla yol alıyorsanız 205 TL ortalama yakıt maliyetiniz oluşacaktır.

NOT: kilometre Yakıt hesaplama,Benzinli aracın 100 kilometre'de 90 km/s hızında 6,5 Litre, dizel aracın ise aynı hız ve mesafede ortalama 5,5 Litre yakıt tükettiği varsayılmıştır. Yakıt maliyetiniz aracınızın hızına, yol koşullarına veya bulunduğunuz ilin yakıt fiyatlarına göre değişiklik gösterebilir.


Diyarbakır Tunceli Otobüsle Kaç Saat?

Diyarbakır Tunceli arası otobüs ile 4 Saat sürer.

Otübüs firmaların yollarda vermiş olduğu mola durumları ile yol durumu,hava koşulları bu durumu değiştire bilmektedir.Tafsiyemiz her zaman verilen saat'e yarım saat daha eklemenizdir.


Diyarbakır Tunceli Uçakla Kaç Saat?

Diyarbakır Tunceli arası uçak ile 45 Dakika sürer.


Diyarbakır ile Tunceli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir şehirdir. İlin yüzölçümü 15.168 km2'dir. Valiliğin denizden yüksekliği 660 m'dir. Adıyaman, Batman, Bingöl, Elazığ, Mardin, Muş, Malatya ve Şanlıurfa illeri ile komşudur. 17 tane ilçeye sahiptir.

Tunceli, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Fırat Bölümünde yer alan bir il.Kuzeyde ve batıda Munzur Dağları ile Karasu Nehri, doğuda Bingöl Dağları ve Peri Suyu, güneyde Keban Baraj Gölü ile çevrilidir. Anadolu'nun pek çok yerinde olduğu gibi bu bölgede de çağlar boyunca pek çok uygarlık yaşamıştır. Tunceli'nin yerleşimleri: Tunceli (merkez), Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Pülümür'dür. Şubat 2021 TÜİK verilerine göre 8 ilçe, 9 belediye, bu belediyelerde 43 mahalle, ayrıca 364 köy bulunmaktadır.

arasi kac km

Elazığ Giresun Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Gaziantep Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Eskişehir Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Erzurum Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Erzincan Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Edirne Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Düzce Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Diyarbakır Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Denizli Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Çorum Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Çankırı Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Çanakkale Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Bursa Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Burdur Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Bolu Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Bitlis Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Bingöl Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Bilecik Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Bayburt Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Bartın Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Balıkesir Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Aydın Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Artvin Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Ardahan Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Antalya Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Ankara Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Amasya Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Aksaray Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Ağrı Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Elazığ Afyonkarahisar Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -