Diyarbakır Mardin Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi

Diyarbakır Mardin arası kaç km, Diyarbakır Mardin arası kaç saat, Diyarbakır Mardin Uçakla Kaç Saat?, Diyarbakır Mardin Otobüsle Kaç Saat?, Diyarbakır Mardin Arası Arabam Ne Kadar Yakar?, Diyarbakır Mardin Arası Arabam Kaç Yakar? ile Diyarbakır Mardin arası yol tarifi bilgilerine sayfamızda ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır - Mardin Arası

Araba Süresi: 1 Saat 20 Dakika 
Araba Mesafesi: 93,6 kilometre 
Uçuş Mesafesi: 45 Dakika 
Otobüs Mesafesi: 93,6 kilometre 
Otobüs Süresi: 1 Saat 30 Dakika 
Yürüme Mesafesi: 21 Saat - 93,1 km 
Otobüs Sefer Sayısı: 4 

Diyarbakır Mardin Arası Kaç Km?

Diyarbakır - Mardin arası 93,6 kilometre'dir.


Diyarbakır Mardin Arabayla Kaç Saat?

Diyarbakır Mardin arası araba ile 1 Saat 20 Dakika sürer.

Kendi araçınız ile yapacağınız yolculuk esnasında sizlere bağlı olarak dinlenme ve yol durumlarına göre bu durum değişmektedir.


Diyarbakır Mardin Arası Arabam Kaç Yakar?

Diyarbakır Mardin arası aracınızın tahmini yakıt tutarı.

Benzinli bir araç kullanıyorsanız 93,6 kilometre mesafede 6.0 Litre yakıt tüketirsiniz. Size maliyeti de 218 TL olur.

Dizel bir aracınız varsa 5.1 Litre yakıt tüketimi yaparsınız. Yakıt maliyeti ise 200 TL olur.

LPG takılı bir araçla yol alıyorsanız 86 TL ortalama yakıt maliyetiniz oluşacaktır.

NOT: kilometre Yakıt hesaplama,Benzinli aracın 100 kilometre'de 90 km/s hızında 6,5 Litre, dizel aracın ise aynı hız ve mesafede ortalama 5,5 Litre yakıt tükettiği varsayılmıştır. Yakıt maliyetiniz aracınızın hızına, yol koşullarına veya bulunduğunuz ilin yakıt fiyatlarına göre değişiklik gösterebilir.


Diyarbakır Mardin Otobüsle Kaç Saat?

Diyarbakır Mardin arası otobüs ile 1 Saat 30 Dakika sürer.

Otübüs firmaların yollarda vermiş olduğu mola durumları ile yol durumu,hava koşulları bu durumu değiştire bilmektedir.Tafsiyemiz her zaman verilen saat'e yarım saat daha eklemenizdir.


Diyarbakır Mardin Uçakla Kaç Saat?

Diyarbakır Mardin arası uçak ile 45 Dakika sürer.


Diyarbakır ile Mardin Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir şehirdir. İlin yüzölçümü 15.168 km2'dir. Valiliğin denizden yüksekliği 660 m'dir. Adıyaman, Batman, Bingöl, Elazığ, Mardin, Muş, Malatya ve Şanlıurfa illeri ile komşudur. 17 tane ilçeye sahiptir.

Mardin, Türkiye'nin büyükşehir statüsüne giren bir ili ve en kalabalık yirmi altıncı şehridir. 2021 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 862.757’dir. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Dicle Bölümü'nde yer alır. Suriye ile sınır komşusudur.Şehirde uluslararası kuruluşlarca kültür mirası kabul edilmiş, koruma altına alınmış tarihi yapılar mevcuttur. Mardin farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal açıdan da tarihi değeri olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini eserler barındırmaktadır. Mardin, İpek Yolu güzergâhında olup, ilde beş han ve bir kervansaray mevcuttur.

arasi kac km

Eskişehir İzmir Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir İstanbul Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Isparta Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Iğdır Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Hatay Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Hakkari Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Gümüşhane Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Giresun Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Gaziantep Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Erzurum Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Erzincan Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Elazığ Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Edirne Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Düzce Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Diyarbakır Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Denizli Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Çorum Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Çankırı Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Çanakkale Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Bursa Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Burdur Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Bolu Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Bitlis Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Bingöl Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Bilecik Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Bayburt Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Batman Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Bartın Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Balıkesir Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -Eskişehir Aydın Arası Kaç Saat? Kaç Km? Yol Tarifi -